آموزش ثبت نام و ساخت اکانت در بیتمکس

آموزش ثبت نام و ساخت اکانت در بیتمکس
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

کلمات کلیدی : ثبت نام در بیتمکس | نحوه ساخت اکانت در بیتمکس bitmex | آموزش ثبت نام و ساخت اکانت در بیتمکس | ترید در بیتمکس | آموزش سایت کریپتوکارنسی بیتمکس

برای ثبت‌نام در بیتمکس فقط کافی است که به وب‌سایت بیتمکس به آدرس Bitmex.com و سپس به بخش «ثبت‌نام» (Register) مراجعه کنید.

آموزش کامل بیتمکس
صفحه ثبت‌نام بیتمکس

در صفحه ثبت‌نام بیتمکس یک ایمیل معتبر وارد کنید، چون برای شما لینک تأیید ایمیل ارسال خواهد شد. همچنین سعی کنید که یک کلمه عبور امن (شامل حروف، اعداد یا علامت‌هایی مانند @) برای خود انتخاب کنید.

در بخش کشور، حتماً کشوری به جز ایران و آمریکا را انتخاب کنید، چون بیتمکس به دلیل تحریم‌ها به کاربران ساکن ایران و به دلیل قوانین ایالات‌متحده، به کاربران آمریکایی خدمات نمی‌دهد. همانطور که در بالا هم نوشتیم، بهتر است کشوری را انتخاب کنید که همیشه با آی‌پی آن وارد می‌شوید. مثلاً اگر همیشه با آی‌پی هلند وارد می‌شوید، کشور هلند را انتخاب کنید.

سپس نام و نام خانوادگی خود را به انگلیسی وارد کرده و پس از زدن تیک پذیرش قوانین، روی دکمه «Register» بزنید.

چند لحظه بعد یک ایمیل تأیید دریافت می‌کنید که با زدن بر روی لینک داخل آن، حساب شما در بیتمکس فعال می‌شود.

شارژ حساب و افزایش موجودی در بیتمکس

پس از ساخت حساب در بیتمکس، برای شروع معامله لازم است موجودی حساب خود را افزایش دهید. در بیتمکس شارژ حساب فقط با بیت کوین امکان‌پذیر است. بنابراین باید ابتدا بیت کوین بخرید.

برای شارژ حساب فقط کافی است از پنل کاربری خود در سایت بیتمکس به بخش «Account» بروید و با زدن بر روی دکمه «Deposit»، آدرس بیت کوین مربوط به حساب خودتان را مشاهده کنید. با ارسال بیت کوین به آدرس بیت کوینی که به شما نمایش داده می‌شود و پس از ۱ تأیید تراکنش (Confirm – بین ۱۰ دقیقه الی ۱ ساعت)، موجودی حسابتان افزایش می‌یابد.

آموزش کامل بیتمکس
شارژ حساب در بیتمکس

در سایت بیتمکس علامت بیت کوین XBT است. XBT علامت رسمی ارز بیت کوین در سازمان بین‌المللی استانداردسازی است.

پس از افزایش موجودی در بیتمکس، می‌توانید معاملات را آغاز کنید.

لازم به ذکر است که از همین بخش می‌توانید با زدن دکمه «Withdraw» موجودی خود را برداشت کنید. همچنین در این بخش می‌توانید جزئیات کاملی را از وضعیت حساب خود اعم از موجودی و سود مشاهده کنید.

بخش‌های مختلف در پنل کاربری بیتمکس

آموزش کامل بیتمکس
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید.

طبق تصویر فوق، هر کدام از بخش‌های محیط کاربری بیتمکس عبارتند از:

 1. سربرگ‌های اصلی: برای رفتن به بخش‌های اصلی پنل کاربری (صفحه معاملات، صفحه واریز و برداشت از حساب، صفحه اطلاعات قراردادها، آموزش‌ها و توضیحات و استفاده از API برای توسعه برنامه‌های کاربردی).
 2. انتخاب ارز دیجیتال: برای انتخاب ارز دیجیتال و قرارداد مورد نظر برای معامله.
 3. ثبت سفارش: برای ایجاد سفارش و باز کردن موقعیت.
 4. فهرست سفارشات باز خرید و فروش
 5. وضعیت معاملات و موقعیت‌ها: برای مشاهده موقعیت‌های باز، بسته، معاملات فعال و تاریخچه معاملات
 6. نمودارها: برای انجام تحلیل بازار
 7. آخرین معاملات انجام‌شده
 8. موجودی حساب: موجودی کل و موجودی قابل معامله بر حسب بیت کوین.

قبل از انجام معامله در بیتمکس سعی کنید که با صرف مدت زمان زیادی، به پنل کاربری بیتمکس مسلط شوید و به پاسخ سوالات خود برسید. برای انجام معامله، تسلط به بخش‌های ۳، ۴ و ۵ در تصویر بالا، بسیار حیاتی است. / آموزش ثبت نام و ساخت اکانت در بیتمکس

همچنین بخوانید : منظور از هاوینگ بیت کوین چیست ؟

انجام معامله در بیتمکس

آموزش کامل بیتمکس

طبق تصویر بالا برای انجام معامله در بیتمکس، باید وارد سربرگ «Trade» شوید (۱) و پس از انتخاب ارز دیجیتال مورد نظر (۲)، آماده ثبت سفارش (۳) و باز کردن موقعیت شوید.

از آنجا که اغلب معامله‌گران در بیتمکس به معامله قراردادهای دائمی (Perpetual) بیت کوین که با دلار آمریکا است، می‌پردازند، در این آموزش هم نحوه معاملات بیت کوین را آموزش می‌دهیم اما بقیه ارزهای دیجیتال هم تقریباً به شکل مشابه معامله می‌شوند.

به‌طور کلی در بیتمکس می‌توان دو نوع معامله کرد:

 • لانگ (Long): سود بردن از افزایش قیمت
 • شورت (Short): سود بردن از کاهش قیمت

زمانی که معتقد هستید قیمت بیت کوین افزایش پیدا می‌کند، اصطلاحاً باید وارد موقعیت (پوزیشن) لانگ شوید و زمانی که معتقد هستید قیمت بیت کوین سقوط می‌کند، باید وارد موقعیت شورت شوید.

برای ورود به یک پوزیشن در بیتمکس باید از دو بخش «Place Order» و «Your Position» در سمت چپ پنل کاربری کمک گرفت.

آموزش کامل بیتمکس

طبق تصویر بالا:

 1. برای انجام معامله لیمیت؛ به عنوان مثال، اگر بخواهیم تعیین کنیم که در قیمت خاصی (مثلاً ۸,۲۰۰) وارد پوزیشن لانگ شویم، می‌توانیم از سربرگ Limit اقدام کنیم و Limit Price را روی ۸,۲۰۰ بگذاریم.
 2. برای انجام معامله در قیمت فعلی بازار؛ به عنوان مثال، اگر بخواهیم بلافاصله وارد پوزیشن لانگ شویم، می‌توانیم از سربرگ Market اقدام کنیم. در این سربرگ دیگر نیاز به وارد کردن قیمت نیست و خود بیتمکس قیمت بازار را برای معامله در نظر می‌گیرد.
 3. برای انجام معامله استاپ؛ به عنوان مثال، اگر بخواهیم زمانی که قیمت بیت کوین به بالای ۸,۲۰۰ رسید، سفارشی برای ما ثبت شود، می‌توانیم به سربرگ Stop Market مراجعه و در قسمت Stop عدد ۸,۲۰۰ را وارد کنیم.
 4. مقداری که قصد خرید داریم؛ به عنوان مثال، اگر بخواهیم با ۵,۰۰۰ دلار پوزیشن باز کنیم، باید عدد ۵,۰۰۰ را در قسمت Quantity وارد کنیم. این مانند این است که بخواهیم به اندازه ۵,۰۰۰ دلار بیت کوین بخریم.
 5. قیمتی که قصد ثبت سفارش در آن را دارید.
 6. مبلغی که باید به عنوان وجه تضمین (مارجین) پرداخت کنیم، تا پوزیشن باز شود؛ مثلاً در تصویر بالا قصد داریم با ۵,۰۰۰ دلار پوزیشن باز کنیم، پس باید حداقل ۰.۰۰۷ بیت کوین در حسابمان موجودی داشته باشیم، تا چنین اجازه‌ای به ما داده شود.
 7. ارزش سفارش (Order Value) تمام سرمایه‌ای است که با آن معامله را انجام می‌دهید. این نرخ بر حسب بیت کوین است. مثلاً سرمایه اولیه شما ۰.۰۰۱ بیت کوین است اما با اهرم ارزش کل سرمایه را به ۰.۰۱ می‌رسانید.
 8. استفاده از Post-Only برای زمانی است که نمی‌خواهید سفارش شما بلافاصله تکمیل شود و کاربرد آن عدم پرداخت کارمزد است؛ در بیتمکس و تمام صرافی‌ها دو نوع معامله‌گر وجود دارد: «میکر» (Maker) و «تیکر» (Taker). میکر کسی است که در صفحه سفارشات، سفارش ثبت می‌کند. تیکر کسی است که سفارشات موجود در صفحه سفارشات را بر می‌دارد. در واقع کسانی که سفارش‌ آنها بلافاصله پس از ثبت، تکمیل نمی‌شود، میکر هستند و کسانی که سفارش‌ آنها بلافاصله پس از ثبت تکمیل می‌شود، تیکر هستند. در بیتمکس کارمزد تیکرها ۰.۰۷۵٪ از کل ارزش سفارش است. اما کارمزدها میکرها، منفی ۰.۰۲۵٪ است. این یعنی میکرها علاوه‌بر این‌که کارمزد پرداخت نمی‌کنند، مبلغ ناچیزی هم دریافت می‌کنند. زمانی که تیک Post-Only را بزنید، اگر قرار باشد سفارش شما بلافاصله تکمیل شود و تیکر شوید، جلوی شما را می‌گیرد و تضمین می‌کند که همیشه میکر هستید.
 9. با زدن تیک Hidden سفارش شما در فهرست سفارشات مخفی خواهد بود.
 10. با زدن تیک Reduce only، اگر پوزیشن دیگری داشته باشید و پوزیشن جدید آن را افزایش دهد، این گزینه جلوی این کار را می‌گیرد و فقط اجازه می‌دهد پوزیشن خود را کاهش دهید.
 11. در قسمت Leverage می‌توانید میزان اهرم خود را تعیین کنید. هر چقدر اهرم را روی رقم بیشتری قرار بدهید، نیاز به سرمایه کمتری برای باز کردن موقعیت دلخواه خود دارید اما ریسک شما هم افزایش پیدا می‌کند.
 12. اگر اهرم روی Cross باشد، سیستم از تمام موجودی کیف پول به عنوان وجه تضمین (margin) استفاده می‌کند که تا حد امکان پوزیشن شما حفظ شود و خطر لیکوئید شدن پایین بیاید. به ویژگی کراس، اهرم خودکار هم می‌گویند یعنی معامله‌گر فقط کافی است در قسمت Quantity (شماره ۴ در تصویر بالا) رقم دلخواه خود را وارد کرده تا صرافی نسبت به آن میزان اهرم را مشخص کند. استفاده از Cross فقط برای حرفه‌ای‌ها توصیه می‌شود. اگر اهرم روی Cross باشد، نوع معامله شما Cross و اگر اهرم روی هر عدد دیگری باشد، نوع معامله شما به اصطلاح «Isolated» است

ماشین حساب بیتمکس

بیتمکس دارای یک ماشین حساب دقیق برای محاسبه سود، قیمت هدف (برای خروج از پوزیشن) و قیمت لیکوئید شدن است.

آموزش کامل بیتمکس

پیشنهاد می‌شود که قبل از باز کردن یک پوزیشن، با استفاده از ماشین حساب، سود و زیان احتمالی خود را محاسبه کنید.

آموزش کامل بیتمکس

به عنوان مثال، طبق تصویر فوق، اگر فرض کنیم که بیت کوین رشد می‌کند و با قیمت بیت کوین ۸,۹۷۳ دلار و اهرم ۱۰، بخواهیم با ۶,۰۰۰ دلار وارد پوزیشن لانگ شویم (مانند این است که بخواهیم به اندازه ۶,۰۰۰ دلار بیت کوین بخریم، باید ۰.۰۶۸۱ بیت کوین سرمایه اولیه (وجه تضمین) داشته باشیم که با اهرم ۱۰ کل سرمایه به ۶,۰۰۰ دلار برسد. اگر روی قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار از پوزیشن خارج شویم، حدود ۱۰۲ درصد نسبت به سرمایه اولیه سود می‌کنیم.

همچنین بخوانید : آشنایی با طرح پانزی

در مورد تعیین هدف خروج از پوزیشن، به عنوان نمونه، طبق تصویر زیر، اگر با اهرم ۱۰ و با قیمت بیت کوین هر واحد ۸,۹۷۳ دلار وارد پوزیشن خرید (لانگ) شویم و بخواهیم نسبت به سرمایه اولیه‌ خود حدود ۵۰ درصد سود کنیم، باید روی قیمت ۹,۴۴۵ دلار، پوزیشن خود را ببندیم.

آموزش کامل بیتمکس

همچنین همانطور که اشاره شد می‌توان از این ماشین حساب برای محاسبه قیمت لیکویید شدن هم استفاده کرد؛ جایی که اگر قیمت به آن برسد، تمام سرمایه اولیه از بین می‌رود.

آموزش کامل بیتمکس

یک مثال

برای درک بهتر نحوه معامله در بیتمکس به این مثال توجه کنید:

قیمت بیت کوین به ۸,۶۰۰ دلار رسیده است که در بازه کوتاه مدت یک خط حمایت است و طبق تحلیل ما احتمالاً دوباره قیمت به سطوح بالا باز می‌گردد.

بنابراین حدس می‌زنیم که قیمت افزایش خواهد یافت و می‌خواهیم وارد پوزیشن لانگ شویم. به قسمت ثبت سفارش بیتمکس می‌رویم:

آموزش کامل بیتمکس
 1. از آنجایی که می‌خواهیم بلافاصله وارد پوزیشن لانگ شویم و قیمت ورود خاصی مد نظرمان نیست، از سربرگ Market اقدام می‌کنیم. اگر مثلاً می‌خواستیم تعیین کنیم که یک قیمت خاص سفارش ثبت کنیم، باید به سربرگ Limit می‌رفتیم.
 2. قصد داریم ۵۰۰ قرارداد بخریم. این مانند این است که بخواهیم با سرمایه ۵۰۰ دلاری مقداری بیت کوین بخریم.
 3. اهرم را روی ۱۰ تنظیم می‌کنیم.
 4. با احتساب این‌که می‌خواهیم ۵۰۰ دلار قرارداد بخریم و از اهرم ۱۰ استفاده کنیم، بنابراین باید حداقل ۰.۰۰۵۸ بیت کوین سرمایه اولیه (وجه تضمین – Margin) داشته باشیم تا بتوانیم چنین موقعیتی را باز کنیم.
 5. قیمت ورود به پوزیشن ۸,۶۷۰ دلار است.
 6. قیمت لیکوئید شدن (از بین رفتن سرمایه اولیه) ۷,۹۱۱ دلار است. یعنی اگر قیمت به این نقطه برسد، ما ۰.۰۰۵۸ بیت کوین از دست می‌دهیم.
 7. روی Buy Market کلیک می‌کنیم تا موقعیت باز شود.

پس از باز کردن پوزیشن، از قسمت پایین صفحه در پنل کاربری بیتمکس می‌توانید پوزیشن خود را مدیریت کنید و جزئیاتی از قبیل سود، قیمت لیکوئید شدن و … را مشاهده کنید. هر لحظه که تمایل داشته باشید، با زدن بر روی Market در این قسمت می‌توانید پوزیشن خود را ببندید و سودتان را برداشت کنید (یا با زیان خارج شوید). همچنین می‌توان تعیین کرد که در چه قیمتی به‌طور خودکار پوزیشن بسته شود.

آموزش کامل بیتمکس

همانطور که اشاره شد، معامله با اهرم ریسک بسیار بالایی دارد و باید با برنامه انجام شود تا بتوان به یک جریان ثابت سودآوری رسید. بدون تسلط به معاملات در بیتمکس یا هر پلتفرم دیگری، بدون داشتن برنامه یا بدون انجام اقدامات ضروری معامله مثل تنظیم توقف ضرر (Stop-Loss)، هر لحظه‌ باید آماده از دست رفتن تمام سرمایه خود باشید. / آموزش ثبت نام و ساخت اکانت در بیتمکس

منبع : برگرفته از وبسایت ارز دیجیتال

دریافت مقالات

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب

Posts not found