آموزش معامله ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

آموزش معامله ارزهای دیجیتال در صرافی Binance
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

کلمات کلیدی: آموزش معامله ارزهای دیجیتال در صرافی Binance | آموزش صفر تا صد بایننس | آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی binance | آموزش ترید ارزهای دیجیتال | بهترین صرافی ارز دیجیتال | دوره آموزش ترید ارز دیجیتال | آموزش ترید در بایننس | ثبت نام در صرافی بایننس | آموزش تصویری ترید در بایننس

صرافی

در سال ۲۰۱۷ میلادی که صرافی بایننس افتتاح شد، توانست سریع رشد کند و بر رقبای خود پیشی بگیرد. در صرافی بایننس حجم معاملات روزانه حدودا به بیش از ۱.۲ میلیارد دلار می‌رسد. که نقدشوندگی و تعداد خریداران و فروشندگان خیلی بالاست. Binance هم اکنون بزرگترین صرافی ارز دیجیتال دنیاست که کاربران از سراسر جهان می‌توانند در آن به معامله ارزهای دیجیتال بپردازند.

معامله در بایننس هم از طریق موبایل و هم از طریق کامپیوتر و رایانه های شخصی قابل انجام است. که ترید را برای همه کاربران با هر شرایطی آسان می‌کند. در این مقاله به آموزش معامله ارزهای دیجیتال در صرافی Binance خواهیم پرداخت. و جزییات آن را به صورت کاملاً تصویری و گام به گام شرح می‌دهیم.

آموزش پلتفرم معاملاتی بایننس (حالت پیشرفته)

پس از باز کردن حساب در بایننس جهت انجام معامله در این پلتفرم نیاز است که ابتدا تمام قسمت های آن بررسی گردد. در ادامه به جزئیات آموزش معامله ارزهای دیجیتال در صرافی Binance پرداخته ایم. در مرحله اول مطابق تصویر زیر در صفحه اصلی وب سایت بایننس بر روی منوی “Spot” و سپس “Advanced” کلیک کنید.

چند قسمت اصلی پلتفرم

آموزش معامله ارزهای دیجیتال در صرافی Binance
 1. نمودار (Chart Panel)
 2. لیست سفارشات بازار (Order Book)
 3. انجام معاملات (Place Order)
 4. دارایی ها (Assets)
 5. سفارشات کاربر (Orders)
 6. جفت ارزها (Pairs)
 7. اطلاعات ارز (Currency Details)
 8. اطلاعات تغییرات قیمتی ارز

همچنین بخوانید: آموزش ثبت نام و ساخت اکانت در بیتمکس | آموزش ساخت حساب در سایت بایننس

نمودار (Chart Panel)

این بخش دارای گزینه های متعددی جهت ارائه اطلاعات کامل نموداری به کاربر است. در پایین نمودار حجم خریداران و فروشندگان به صورت میله ای نمایش داده شده است. در بالا سمت چپ نمودار انواع تایم فریم های معاملاتی از تایم ۱ دقیقه تا ماهانه فراهم گردیده است. که با توجه با استراتژی معاملاتی کاربر میتواند مورد استفاده قرار گیرد. در بالا سمت راست نمودار سه زبانه Original, Trading View و Depth وجود دارد که به اختصار توضیحاتی در رابطه با آنها ارائه می دهیم.

 • Original : در این جا بصورت پیش فرض نمودار شمعی به همراه سه اندیکاتور میانگین متحرک با دوره های ۷، ۲۵ و ۹۹ را به شما ارائه میکند.
آموزش معامله ارزهای دیجیتال در صرافی Binance
 • Trading View : در این قسمت دقیقا امکانات نرم افزار تحلیل نمودار تریدینگ ویو آورده شده است که به کاربر این اجازه را میدهد تا از ابزارهای ترسیمی و انواع اندیکاتورها به راحتی استفاده کند. برای اضافه کردن اندیکاتور روی نمودار ابتدا روی صفحه کلیک راست کنید. سپس گزینه “Insert indicator” را بزنید.
آموزش معامله ارزهای دیجیتال در صرافی Binance
 • Depth : در این قسمت شما میتوانید تقابل حجمی خریداران و فروشندگان را بصورت لحظه ای روی نمودار مشاهده کنید. که گزینه مطلوبی به جهت تصمیم گیری در معاملات و بررسی روند افزایشی یا کاهشی بازار می باشد.
آموزش معامله ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

لیست سفارشات (Order Book)

در این بخش شما میتوانید لیست سفارش های قرارداده شده در بازار بوسیله دیگرکاربران را بصورت لحظه ای تماشا کنید. معاملات لحظه ای سنگین بصورت هایلایت سبز و قرمز به ترتیب در بخش فروش ها و خریدها دیده میشود. به کمک این بخش میتوانید جو روانی حاکم بر بازار و غلبه فروشندگان و یا خریداران در مورد ارز مورد نظر خود را بدانید و بر مبنای آن تصمیم گیری کنید.

آموزش معامله ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

انجام معاملات (Place Order)

این قسمت مهمترین بخش در بایننس میباشد. و بخاطر اینکه نوع سفارشارت در بایننس به صورت یکطرفه میباشد. شما فقط میتوانید یک ارز را خریداری نمایید و در قیمت بالاتر بفروشید. و یا در صورت اینکه پیش بینی میکنید ارز مورد نظر دچار افت ارزش خواهد شد میتوانید آن را بفروشید و معاملات فروش سودی نخواهند داشت. اینجا شما میتوانید بصورت لحظه ای انواع سفارشات خرید یا فروش ارز مورد نظر خود را قرار دهید. برای انجام معاملات خرید و فروش روش های مختلفی وجود دارد که با توجه به نیاز کاربر طراحی شده اند. در اینجا به اختصار انواع روشهای خرید و فروش را برایتان شرح میدهیم:

معاملات به روش مستقیم در لحظه (Market Order) :

 • در این روش معامله در قیمت همان لحظه باز میگردد و با این روش میتوانید معاملات خود را انجام دهید.

معاملات Limit Order :

 • سفارش لیمیت سفارشی است که در یک قیمت خاص ثبت می‌کنید و زمانی که قیمت‌ها به قیمت مورد نظر شما برسند، تکمیل می‌شود. مثلا فرض کنید قیمت فعلی اتریوم ۱۵۰ دلار است اما شما طبق تحلیل خود پیش‌بینی می‌کنید که ریپل سقوط می‌کند و می‌خواهید آن را در ۱۴۰ دلار بخرید. بنابراین می‌توانید یک سفارش لیمیت با قیمت ۱۴۰ دلار ثبت کنید تا زمانی که قیمت به آن نقطه رسید، سفارش شما تکمیل شود. حتی برعکس این قضیه هم امکان پذیر است یعنی شما میخواهید بطور مثال دارایی اتریوم خود را در قیمت موردنظر (بطور مثال ۱۶۰ دلار) دریک عدد بالاتر بفروش برسانید.

معاملات Stop Limit :

 • در سفارش استاپ لیمیت به سیستم می‌گویید وقتی قیمت به رقم مثلا ۱۰۰ دلار رسید. سفارش فروشی با رقم ۹۸ دلار برای من ثبت کن ! با این نوع سفارش می‌توانید حتی وقتی حضور ندارید، خرید و فروش را انجام دهید. تریدرها از این نوع سفارش برای توقف ضرر استفاده می‌کنند. مثلا فرض کنید قیمت اتریوم (ETH) معادل 170 دلار است. و این حمایت اصلی اتریوم است. شما می‌توانید سفارشی ثبت کنید تا اگر قیمت به ۱۶۹ دلار رسید (Stop)، سفارش فروشی با قیمت ۱۶۸ دلار برای شما ثبت کند (Limit) تا از ضرر بیشتر جلوگیری به عمل آید.

معاملات OCO :

 • در این روش شما معاملات دو جانبه خواهید داشت. بطور مثال شما ۱۰۰۰ دلار دارید و میخواهید پس از شکست یک خط روند معاملات خرید خود را انجام دهید. فرض کنید شکل زیر نمودار بیت کوین به تتر (BTC/USDT) است. در الگوی زیر شما میخواهید در صورت شکست خط مقاومت بالایی بیت کوین بخرید. و در صورت شکست از کف موجودی از قبل بیت کوین خود را بفروشید تا دچار ضرر نشوید. و بتوانید با رصد نمودار در قیمت های پایین تر دوباره خرید کنید. در این صورت هر کدام از معامله ها فعال شود دیگری حذف خواهد شد. این یکی از ویژگی های فوق العاده پلتفرم بایننس است که امکان ویژه ای به کاربر میدهد و بسیار سودمند است.
آموزش معامله ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

دارایی ها (Assets)

در این پنجره میزان دارایی شما در حساب بایننس بر حسب جفت ارزی که انتخاب کرده اید نمایش داده میشود. بطور مثال اگه روی نمودار جفت ارز بیت کوین به تتر باشید، میزان دارایی شما بر اساس تتر و بیت کوین نمایش داده میشود. در اینجا چهار گزینۀ Open Orders, Order History, Trade History و Fund وجود دارد که هر کدام در زیر تعریف شده اند:

 • پنجره سفارشات در حال انجام (Orders) : گزینه اول Open Orders مربوط به سفارشات باز شما میباشد که در حال انجام است.
 • پنجره Order History : در این قسمت تمام سفارشات باز و معاملات کنسل شده و همچنین معاملات فعال نشده نمایش داده میشوند.
 • پنجره Trade History : فقط معاملات کامل شده شما نمایش داده میشود؛ چه مربوط به خرید ارز باشد چه فروش تفاوتی ندارد.
 • پنجره Funds : فاکتورهایی از قبیل دارایی شما به تفکیک ارزهایی که موجود دارید، کل موجودی آزاد شما، کل موجودی درگیر معاملات باز و همچنین مبلغ کل موجودی بر حسب بیت کوین را به شما نشان میدهد.
آموزش معامله ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

پنجره جفت ارزها (Pairs)

در اینجا شما میتوانید انواع ارزهای فیات کشورهای مختلف، ارزهای معامله شونده با بایننس کوین (BNB)، انواع آلت کوین ها و مارجین ها را بصورت لیست دلخواه با زدن دکمه ستاره کنار هر جفت ارز انتخاب کنید. و در لیست Favorites یا همان لیست علاقه مندی خود بصورت یکجا داشته باشید و به معامله بپردازدید.

آموزش معامله ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

اطلاعات ارز

در این بخش شما میتوانید اطلاعات ارز رمزپایه مورد نظر از جمله حجم مبادلات بر حسب دلار (در اینجا اکنون ۱۷۳ میلیارد دلار است). مقدار کل بیت کوین در گردش و کل بیت کوین هایی که قرار است تولید شوند را مشاهده نمایید.

آموزش معامله ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

اطلاعات تغییرات قیمت ارز

همانطور که میبینید این قسمت در بالا سمت چپ صفحه اصلی قرار دارد و اطلاعات مفیدی درباره اتفاقات و تغییرات قیمت ارز مورد نظر شما در ۲۴ ساعت گذشته در اختیارتان قرار میدهد.

آموزش معامله ارزهای دیجیتال در صرافی Binance

دریافت مقالات

مقالات شبیه مقالات بالا رو هر هفته میفرستیم به ایمیلتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب

Posts not found